Články

Co nevynechat ve svatebním oznámení

4 tipy jak na svatební oznámení

Svatební oznámení je jako klíč k bráně celé svatby. Už jeho vzhledem vytváříte atmosféru celé události. Je oznámení zdobené nebo jednoduché? A stejně jako má klíč přesně to správné vybroušení, aby odemkl zámek, musí vaše oznámení nést všechny potřebné informace.

Mám pro vás čtyři tipy (a jeden bonusový jako překvapení), které vám při vytváření svatebního oznámení pomohou.

 

oznameni_brhlici

 

víc je víc

Dopočítat se správného množství oznámení je někdy zapeklitá věc. Na poslední chvíli si vzpomenete na strýce z druhého kolene, sestřenici se narodí druhé dítě. Mít počet hostů stejný aspoň týden se zdá jako čistá magie.

Rozdělte si hosty na kupky, počítejte domácnosti ne jednotlivce. Babička i děda nepotřebují každý své oznámení, pokud bylí spolu. Také se netrapte se psaním jmen. Oslovení je jednodušší napsat obecně v množném nebo jednoném čísle, podle toho zda je pozvánka pro více lidí nebo pouze jednoho. (Zveme Vás, Zveme Tě)

Osvědčenou praxí je přidat deset oznámení navíc. Pro jistotu. Pro ty strýce co se vynoří a také nějaké pro sebe. Na památku.

 

místo, čas a co dál?

Jak dostat všechny důležité informace na tak malý kousek papíru?
Začneme základem, tyhle informace by neměly na oznámení chybět.

• jména snoubenců
• oslovení hostů a pozvání na svatbu
• čas a datum svatby
• místo obřadu

• čas a místo hostiny
Pokud bude hostina pro užší počet lidí, můžete vytvořit malou pozvánku na zvláštní lístek jen pro některé hosty.

Pevný základ máte, teď můžete přidat informace o tom, co si mají hosté obléct. Jaké dary byste si přáli nebo nepřáli. Přidat základní info o programu nebo třeba poprosit o potvrzení svatby.

 

moc textu a malé oznámení?

Informací je tolik a vy nechcete aby oznámení vypadalo jako tlustá kniha? Vytvořte si jednoduché webové stránky. Třeba na webnode je můžete vytvořit zadarmo a jednoduše.

Na stránky můžete napsat všechny informace, přehledně a s dostatkem prostoru. Oznámení tak může být minimalistické a vzdušné. Na konec textu oznámení jen přidáte odkaz na stránky, kde hosté nejdou všechny další podrobnosti.

Výhodou webovek je i možnost přidávat informace nebo měnit, když se cokoliv změní. Nezapomeňte jen na změny upozornit hosty.

 

oznameni_text

 

jste minimalisté nebo poeti?

Dát do oznámení citát nebo ho nechat jednoduché, to je otázka.
Mí klienti nejčastěji zvolí tu nejvýstižnější a vlastně úplně prostou větu.

Budeme se brát!

Pokud byste ale rádi do oznámení přidali citát nebo motto, které vás dokonale vystihují, jen do toho.

Třeba z vašeho oblíbeného románu. Nebo z filmu na kterém jste měli první rande. 

 

a bonusový tip

nechte si pomoci


Chtěli byste krásné oznámení, ale nejste si jistí jak na něj?
Napište mi a já se vám o něj postarám. Svatební oznámení vytvářím na míru a mohu být hrdá na stoprocentní spokojenost mých klientů. Pokud byste se mnou rádi na svatebním oznámení pracovali, tady najdete více informací.

 

Pro svatbu jako obrázek.

oznameni_linky_1

Váš domov si zaslouží krásné ilustrace

 

5 tipů jak rámovat ilustrace

Rámování obrazů může být někdy pěkný oříšek. Vybrali jste tisk nebo plakát, už se těšíte, jak to budete mít doma pěkné a najednou se to komplikuje. Jaký rám vybrat? Starý nebo nový? Co když děti vysypou sklo při každodenním řádění? Nebo co když se mi obraz jednoduše brzo okouká?

Mám pro vás pět tipů (a jeden bonusový jako překvapení), které vám při rámování pomohou.

 

ptactvo2

tisk Ptactvo, najdete v e-shopu 

víc tisků, víc radosti

Nebojte se pořídit víc tisků a mít je v rámu schované za sebou. Měnit je můžete podle nálady, ročního období nebo je třeba ladit s barvou povlečení. Když budou všechny v rámu, nebudou vám ani překážet ve skříni nebo šuplících.

Vyměnit tisk zabere pár minut a tisky se vám jen tak neokoukají.

 

sklo? Klidně nechte galeriím

Každý obraz nemusí mít sklo. Zvlášť v domácnostech s dětmi budete víc v klidu s rámy bez skel. Navíc, věděli jste, že v galeriích nejsou obyčejná skla? Ta galerijní nemají odlesky, můžete se na ně dívat odkudkoliv a stále vidíte motiv. Taková skla jsou ale pekelně drahá. Přitom ale stačí jednoduchý trik se stejným výsledkem. Žádné sklo tam nemít. Tadá.

Nebo pořiďte rámy s plastem. Věřte, nikdo nepozná rozdíl od běžného skla a žádný letící balón vás už nerozhodí.

 

pasparta není sprosté slovo

Určitě ji znáte, i když jste možná nevěděli, že se tak vůbec jmenuje. Řeč je o kartonu s výřezem, který v rámu obklopuje motiv. Ten papír s otvorem, do kterého obrázek vkládáte a desetkrát ho rovnáte.

Na paspartu se často zapomíná, přitom je to užitečný pomocník. Dodává motivu vzdušnost a ten tak působí luxusněji. A to za to rovnání určitě stojí.

 

lesa_more_2_optimized

 tisk Lesa moře, najdete v e-shopu

co je staré, to je dobré

Dejte šanci starožitným rámům. Takový rám z půdy prababičky dokáže vaše vybrané obrázky vyšvihnout do úplně nové úrovně. Takový obraz může být chloubou celé stěny. A pokud jsou na půdách vašich příbuzných jen zaprášená kola a strašidelné panenky bez hlaviček, zkuste třeba nejbližší antiky.

Tak neváhejte a vyrazte hledat poklady.

 

experimentům se meze nekladou

Co třeba přidat k tiskům sušené květy. Nebo do rámu přilepit ledková světýlka. Nebo na paspartu (na tu jste už experti) jemně tužkou napsat vzkaz, kerého si všimne jen všímavé oko.

Obrazy nemusí být jen tisky v rámech. Můžete z nich udělat speciální a osobní předmět ve vašem domově.

Něco, co máte jenom vy.

 

a bonusový tip

nechte si poradit

Kdo se zeptá, ten ví. A já vám moc ráda poradím. Chtěli byste si ode mě pořídit tisky, nebo je už dokonce máte, a s těmi rámy ne a ne pohnout? Nejste si jistí rozměry nebo výběrem barvy rámu? Napište mi, moc ráda vám poradím. Dokonce mi můžete poslat fotky rámů nad kterými váháte, fotky stěny vašeho bytu a já vám s troškou kouzla fotoshopu pošlu, jak by tisk na vaší stěně v různých rámech vypadal.

Protože přesně tak to dělám já, když vybírám obrazy do našeho domova a vy si zasloužíte stejný servis.

 

Už víte jakými obrazy si ozdobíte stěny?

 

DSC_39801

tisk Setkání, najdete v e-shopu

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem