Váš domov si zaslouží krásné ilustrace

 

5 tipů jak rámovat ilustrace

Rámování obrazů může být někdy pěkný oříšek. Vybrali jste tisk nebo plakát, už se těšíte, jak to budete mít doma pěkné a najednou se to komplikuje. Jaký rám vybrat? Starý nebo nový? Co když děti vysypou sklo při každodenním řádění? Nebo co když se mi obraz jednoduše brzo okouká?

Mám pro vás pět tipů (a jeden bonusový jako překvapení), které vám při rámování pomohou.

 

ptactvo2

tisk Ptactvo, najdete v e-shopu 

víc tisků, víc radosti

Nebojte se pořídit víc tisků a mít je v rámu schované za sebou. Měnit je můžete podle nálady, ročního období nebo je třeba ladit s barvou povlečení. Když budou všechny v rámu, nebudou vám ani překážet ve skříni nebo šuplících.

Vyměnit tisk zabere pár minut a tisky se vám jen tak neokoukají.

 

sklo? Klidně nechte galeriím

Každý obraz nemusí mít sklo. Zvlášť v domácnostech s dětmi budete víc v klidu s rámy bez skel. Navíc, věděli jste, že v galeriích nejsou obyčejná skla? Ta galerijní nemají odlesky, můžete se na ně dívat odkudkoliv a stále vidíte motiv. Taková skla jsou ale pekelně drahá. Přitom ale stačí jednoduchý trik se stejným výsledkem. Žádné sklo tam nemít. Tadá.

Nebo pořiďte rámy s plastem. Věřte, nikdo nepozná rozdíl od běžného skla a žádný letící balón vás už nerozhodí.

 

pasparta není sprosté slovo

Určitě ji znáte, i když jste možná nevěděli, že se tak vůbec jmenuje. Řeč je o kartonu s výřezem, který v rámu obklopuje motiv. Ten papír s otvorem, do kterého obrázek vkládáte a desetkrát ho rovnáte.

Na paspartu se často zapomíná, přitom je to užitečný pomocník. Dodává motivu vzdušnost a ten tak působí luxusněji. A to za to rovnání určitě stojí.

 

lesa_more_2_optimized

 tisk Lesa moře, najdete v e-shopu

co je staré, to je dobré

Dejte šanci starožitným rámům. Takový rám z půdy prababičky dokáže vaše vybrané obrázky vyšvihnout do úplně nové úrovně. Takový obraz může být chloubou celé stěny. A pokud jsou na půdách vašich příbuzných jen zaprášená kola a strašidelné panenky bez hlaviček, zkuste třeba nejbližší antiky.

Tak neváhejte a vyrazte hledat poklady.

 

experimentům se meze nekladou

Co třeba přidat k tiskům sušené květy. Nebo do rámu přilepit ledková světýlka. Nebo na paspartu (na tu jste už experti) jemně tužkou napsat vzkaz, kerého si všimne jen všímavé oko.

Obrazy nemusí být jen tisky v rámech. Můžete z nich udělat speciální a osobní předmět ve vašem domově.

Něco, co máte jenom vy.

 

a bonusový tip

nechte si poradit

Kdo se zeptá, ten ví. A já vám moc ráda poradím. Chtěli byste si ode mě pořídit tisky, nebo je už dokonce máte, a s těmi rámy ne a ne pohnout? Nejste si jistí rozměry nebo výběrem barvy rámu? Napište mi, moc ráda vám poradím. Dokonce mi můžete poslat fotky rámů nad kterými váháte, fotky stěny vašeho bytu a já vám s troškou kouzla fotoshopu pošlu, jak by tisk na vaší stěně v různých rámech vypadal.

Protože přesně tak to dělám já, když vybírám obrazy do našeho domova a vy si zasloužíte stejný servis.

 

Už víte jakými obrazy si ozdobíte stěny?

 

DSC_39801

tisk Setkání, najdete v e-shopu