Co nevynechat ve svatebním oznámení

4 tipy jak na svatební oznámení

Svatební oznámení je jako klíč k bráně celé svatby. Už jeho vzhledem vytváříte atmosféru celé události. Je oznámení zdobené nebo jednoduché? A stejně jako má klíč přesně to správné vybroušení, aby odemkl zámek, musí vaše oznámení nést všechny potřebné informace.

Mám pro vás čtyři tipy (a jeden bonusový jako překvapení), které vám při vytváření svatebního oznámení pomohou.

 

oznameni_brhlici

 

víc je víc

Dopočítat se správného množství oznámení je někdy zapeklitá věc. Na poslední chvíli si vzpomenete na strýce z druhého kolene, sestřenici se narodí druhé dítě. Mít počet hostů stejný aspoň týden se zdá jako čistá magie.

Rozdělte si hosty na kupky, počítejte domácnosti ne jednotlivce. Babička i děda nepotřebují každý své oznámení, pokud bylí spolu. Také se netrapte se psaním jmen. Oslovení je jednodušší napsat obecně v množném nebo jednoném čísle, podle toho zda je pozvánka pro více lidí nebo pouze jednoho. (Zveme Vás, Zveme Tě)

Osvědčenou praxí je přidat deset oznámení navíc. Pro jistotu. Pro ty strýce co se vynoří a také nějaké pro sebe. Na památku.

 

místo, čas a co dál?

Jak dostat všechny důležité informace na tak malý kousek papíru?
Začneme základem, tyhle informace by neměly na oznámení chybět.

• jména snoubenců
• oslovení hostů a pozvání na svatbu
• čas a datum svatby
• místo obřadu

• čas a místo hostiny
Pokud bude hostina pro užší počet lidí, můžete vytvořit malou pozvánku na zvláštní lístek jen pro některé hosty.

Pevný základ máte, teď můžete přidat informace o tom, co si mají hosté obléct. Jaké dary byste si přáli nebo nepřáli. Přidat základní info o programu nebo třeba poprosit o potvrzení svatby.

 

moc textu a malé oznámení?

Informací je tolik a vy nechcete aby oznámení vypadalo jako tlustá kniha? Vytvořte si jednoduché webové stránky. Třeba na webnode je můžete vytvořit zadarmo a jednoduše.

Na stránky můžete napsat všechny informace, přehledně a s dostatkem prostoru. Oznámení tak může být minimalistické a vzdušné. Na konec textu oznámení jen přidáte odkaz na stránky, kde hosté nejdou všechny další podrobnosti.

Výhodou webovek je i možnost přidávat informace nebo měnit, když se cokoliv změní. Nezapomeňte jen na změny upozornit hosty.

 

oznameni_text

 

jste minimalisté nebo poeti?

Dát do oznámení citát nebo ho nechat jednoduché, to je otázka.
Mí klienti nejčastěji zvolí tu nejvýstižnější a vlastně úplně prostou větu.

Budeme se brát!

Pokud byste ale rádi do oznámení přidali citát nebo motto, které vás dokonale vystihují, jen do toho.

Třeba z vašeho oblíbeného románu. Nebo z filmu na kterém jste měli první rande. 

 

a bonusový tip

nechte si pomoci


Chtěli byste krásné oznámení, ale nejste si jistí jak na něj?
Napište mi a já se vám o něj postarám. Svatební oznámení vytvářím na míru a mohu být hrdá na stoprocentní spokojenost mých klientů. Pokud byste se mnou rádi na svatebním oznámení pracovali, tady najdete více informací.

 

Pro svatbu jako obrázek.

oznameni_linky_1